9 gru 2015

Historia wypożyczalni samochodów

Wydawałoby się, że wypożyczanie pojazdu jest wynalazkiem współczesności. Nic jednak bardziej mylnego! Wypożyczanie rydwanów, było znane i popularne w Antyku, niemniej tamtejsza wypożyczalnia różniła się znacznie od ówczesnej. Jednakże wizerunek współczesnej wypożyczalni zawdzięczamy założycielowi XX. wiecznego biznesu - Joe Saunerdsowi. Mimo że swój biznes oparł on o nienowy pomysł, to został on unowocześniony o innowacyjne - jak na tamte czasy - urządzenie, mające na celu pomiar przejechanych kilometrów. Dziś, samochody są przedmiotami użytkowymi. Jednakże dziesięć wieków temu, automobil był elitarnym symbolem prestiżu i luksusu, a za przejechany kilometr trzeba było zapłacić niemałą kwotę.

Założyciel pierwszej wypożyczalni za pewne nie spodziewał się tak ogromnego sukcesu. Potwierdzeniem sukcesu stały się coraz to nowsze wypożyczalnie Saundersa, ale i pojawienie się konkurencyjnych nazwisk. Pomimo wzlotów i upadków, idea wypożyczania samochodów jest nadal bardzo pożądana przez klientów na całym świecie. Dziś, by wynająć samochód nie trzeba szczycić się grubym portfelem ani herbem szlacheckim, ponieważ tego typu usługi świadczone są na całym świecie, a w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie firmy proponują swoim potencjalnym klientom bezkonkurencyjne ceny wynajmu. Wynajem samochodu jest szczególnie ważny dla branży turystycznej. Dzięki rozwojowi tanich linii lotniczych można znaleźć się w każdym zakątku świata, nie wydając na to majątku. Niemniej, by sukcesywnie i sprawnie zwiedzać dany region niezbędny jest wygodny pojazd. Wynajem samochodu jest wspaniałą alternatywą dla przemieszczania się komunikacją publiczną, która niejednokrotnie może zawieść.

Krakowskie wypożyczalnie samochodów Dodatkowo, turysta nie będzie miał możliwości swobodnego dotarcia do miejsc mniej lub bardziej obleganych przez innych turystów. Ostatnimi czasy, zdecydowanie wzrosło zainteresowanie naszym krajem, a w szczególności jego południowym regionem. Chodzi tu oczywiście o Małopolskę w której centrum zlokalizowana jest znana na całym świecie metropolia - Kraków. Dawna stolica Polski, ma zagranicznym turystom wiele do zaoferowania przez wzgląd na bogatą historię miasta. Warto jednak zaznaczyć, że nie dalej niż 150 kilometrów znajduje się wiele innych atrakcji takich jak Zakopane, Ojcowski Park Narodowy czy też Zamek w Piaskowej Skale. Niestety, nie wszędzie da się dostać komunikacją publiczną nie marnując przy tym cennego czasu. Tu, okazuje się że niezbędne jest skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów.

Zobacz również