28 gru 2015

Jak wynająć samochód?

Nie od dziś wiadomo jak bardzo ważną rolę w turystyce i gospodarce odgrywa szybkie przemieszczanie się z punktu A do punktu B. W tym przypadku, niezwykle pomocnym narzędziem jest wypożyczenie samochodu od profesjonalnej firmy. Niestety, nie każdy kto podjął decyzję o wypożyczeniu pojazdu wie, czym tak naprawdę jest ta usługa oraz czym kierować się wybierając pojazd. Nierzadko też, w głowie potencjalnego wypożyczającego kłębi się wiele pytań. Między innymi to, czy ta usługa jest tak naprawdę opłacalna. Obawy są słuszne, ponieważ w branży roi się od nieuczciwych kontrahentów a w gąszczu ofert bardzo ciężko wybrać trafnie.

Dlatego wybierając konkretną firmę, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które zdecydowanie przyspieszą cały proces wypożyczenia pojazdu. Najważniejszą kwestią jest cena. Obecnie, samochód można wynająć przez telefon lub internet. Uprzednio należy jednak dowiedzieć się jaki jest koszt usługi. Nierzadko, wynajmujący podają jedynie cenę netto tym samym obniżając koszty. Jest to nieuczciwe zagranie ze strony dzierżawcy, gdyż 23 % podatek vat jest kosztem, którego nie da się ominąć. Dodatkowo, cena powinna zawierać również depozyt, którego wysokość zależna jest od marki, klasy samochodu. Depozyt jest odpowiednikiem kaucji, oznacza to że jest to kwota podlegająca zwrotowi. Im wyższa wartość samochodu, tym wyższa kwota kaucji - szczególni w przyapdku samochodów luksusowych. Dowiedz się więcej na http://wypozyczalnia.auto-online.pl/  

Wyjątkiem jest sytuacja, gdzie nastąpiło uszkodzenie pojazdu lub pozostałe koszty wynajmu nie zostały uregulowane. Sam depozyt, zostaje opłacony za pośrednictwem karty płatniczej poprzez operacja pre-autoryzacji. Firmy zajmujące się wynajmem pojazdów, zadbały o to by formalności zostały zredukowane do minimum. W przypadku mieszkańców Unii Europejskiej jedynym wymaganym dokumentem jest paszport lub dowód osobisty. Pozostali obywatele świata powinni przedstawić dokumenty uprawniające do poruszania się po drogach Rzeczpospolitej. O ile wypożyczenie pojazdu w celach prywatnych jest nieskomplikowane, to w przypadku wynajęcia samochodu na firmę wiąże się z przedstawieniem dowodu tożsamości, prawa jazdy oraz dokumentów służbowych.

Zobacz również