11 gru 2015

Urlop w Krakowie – komunikacja miejska vs. wynajem samochodów.

Współczesny tryb życia charakteryzuje się bez wątpienia szybkim tempem życia w którym liczy się każda minuta. Tym bardziej odlicza się dni, miesiące do zasłużonego i długo oczekiwanego urlopu. Dotychczas bardzo wiele mieszkańców miast decydowało się w miarę finansowych możliwości na urlop w ciepłych krajach lub wiejskich gospodarstwach agroturystycznych by odpocząć od miejskiego zgiełku. Teraz, obserwuję się zanik tej tendencji na rzecz wyjazdu z miasta do miasta.

Jest to szczególnie atrakcyjna opcja zarówno dla towarzyskich singli, ale i rządnych przygód rodzin. Kraków jest miastem spełniającym wymagania zarówno jednej jaki drugiej grupy, ponieważ tylko w tym mieście można znaleźć mnóstwo atrakcji w jednym miejscu. Decydując się na wakacje tutaj, warto zastanowić się nad sposobem poruszania się po metropolii. Warianty są trzy. Po pierwsze komunikacja miejska to jedna z najbardziej ekologicznych oraz ekonomicznych środków jednak bez wątpienia czasochłonna. Trudno bowiem sobie również wyobrazić sytuacje przemieszczania się z miejsca na miejsce z gromadką dzieci lub powrotu do miejsca tymczasowego zamieszkania w godzinach nocnych.

Drugą możliwość jest taksówka, wygodna lecz kosztowna. Trzecią możliwością jest samochód. Oczywiście ten sposób lokomocji posiada minusy, jednak są niczym przy zaletach płynących z jazdy samochodem po mieście. Z różnych względów, można nie mieć do dyspozycji prywatnego pojazdu. W takich sytuacjach, warto skorzystać z usług wynajmujących samochody na terenie Krakowa i okolic.

Zobacz również