21 maj 2021

Co się stanie, jeśli pracownik obsługi rozbije Twój samochód?

Podobnie jak w wielu ekskluzywnych restauracjach, hotelach i innych wytwornych miejscach, możesz zatrzymać się, aby zobaczyć szereg pięknych pojazdów i załogę kierowców w pobliżu frontu firmy, której patronujesz. Ale po samochód został uszkodzony przez valet service, może być zastanawiasz się, dlaczego tak się stało. Jednym z zagrożeń, na jakie narażeni są kierowcy, jest prowadzenie samochodów różnej wielkości po wąskich ulicach lub do garaży z ciasnymi wjazdami. I choć nie jest to częste zjawisko, czasami może dojść do wypadków spowodowanych tym, że kierowcy valet driverów zabierają luksusowe pojazdy na przejażdżkę. Śledztwo prowadzone na Florydzie ujawniło historię parkingu dla statków wycieczkowych, na którym lokaj prowadził pojazdy klientów. To prowadzi do ważnego pytania: kto jest odpowiedzialny, gdy kierowca valet rozbije Twój samochód?

Co zrobić, gdy kierowca valet uszkodził Państwa samochód?

samochód

Natychmiast po odebraniu samochodu od pracownika wypożyczalni, należy obejrzeć samochód z zewnątrz, aby sprawdzić, czy nie ma dodatkowych uszkodzeń lub czy nie brakuje czegoś wewnątrz pojazdu. Zrób zdjęcia szkód, które spowodował valet's driving. Następnie, należy powiadomić firmę valet i uzyskać następujące informacje:

  • Nazwisko kierowcy valet
  • Adres firmy valet, numer telefonu, nazwiska właścicieli i adres e-mail
  • Informacje o ubezpieczeniu samochodowym firmy.

Jeśli menadżer lub kierowca valet odmawia podania tych informacji, należy zapytać firmę, którą się odwiedza, czy je posiada.

Ogólnie rzecz biorąc, osoba, która prowadziła samochód w czasie, gdy doszło do uszkodzenia, jest osobą odpowiedzialną. W przypadku, gdy tą osobą jest parkingowy, firma parkingowa będzie pociągnięta do odpowiedzialności. Jednakże, firmy zajmujące się wynajmem samochodów chcą się chronić i są bardzo defensywne, gdy otrzymują oskarżenia o winę. Mogą nawet próbować twierdzić, że są prawnie chronione i zwolnione z wszelkiej odpowiedzialności lub w oparciu o jakiekolwiek pisemne oświadczenia na bilecie roszczenia. Ale jeśli zatrudnić doświadczonego, przyprawione, i sumienny adwokat wypadku samochodowego, takich jak te, które można znaleźć na 1800injured.care, to masz większe szanse na wygranie odszkodowania, na które zasługujesz za utracone lub uszkodzone mienie.

Wynajęcie adwokata

Większość firm valet mają ubezpieczenie i dokonać reparacji naprawić szkody wyrządzone na pojazdach. Ale najlepszym sposobem, aby chronić siebie po samochód został uszkodzony przez kierowcę valet jest wynająć adwokata. Twój adwokat jest gotowy i chętny, aby wskoczyć do swojej sprawy i reprezentować swoje interesy. Z lat doświadczenia i wiedzy reprezentowania klientów i stojąc do firm ubezpieczeniowych, wiesz, że będziesz miał większe prawdopodobieństwo odzyskania odszkodowania, które straciłeś. Adwokat ds. obrażeń ciała będzie w stanie lepiej doradzić Ci, jakie kroki powinieneś podjąć i do kiedy musisz je wykonać. Sądy mają różne terminy i funkcjonują na różnych harmonogramach z powodu pandemii, więc posiadanie osobistego pełnomocnika ds. obrażeń pomoże Ci poruszać się po systemie prawnym w tym bezprecedensowym czasie.

Zobacz również