1 gru 2015

Wypożyczalnia samochodów - Kraków-Balice

Nie ma chyba bardziej znanego, polskiego miasta w kraju i na świecie niż Kraków. Ta małopolska metropolia swoją sławę bez wątpienia zawdzięcza bogatej historii, a co się z tym wiąże z niezliczoną ilością zabytków z różnych epok. Co więcej, z samym Krakowem można powiązać mnóstwo legend opiewających sławę byłej stolicy kraju. Jak już wspomniano, Kraków nie jest znany jedynie rodakom, ale i bliski sercom obcokrajowców. Niemniej małopolska turystyka zagraniczna nie rozwijałaby się tak prężnie gdyby nie oddalone o nieco ponad dziesięć kilometrów od centrum miasta lotnisko. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II co roku przyjmuje miliony pasażerów linii lotniczych przybywających do Polski w celach turystycznych.

Dostanie się do centrum Krakowa nie jest zazwyczaj problemem, gdyż pomiędzy lotniskiem a głównymi dzielnicami miasta regularnie kursują linie autobusowe oraz kolejowe. Stosunkowo korzystną alternatywą jest również kurs taksówką, który trwa niecałe pół godziny, a przy tym kosztuje nie więcej niż odpowiednik 20 euro. Jednak obcokrajowcy przybywają na południe Polski z różnych zakątków globu, dlatego wizyta turystyczna nie ogranicza się jedynie do byłej siedziby polskich królów. Cudzoziemcy bardzo często przy okazji pragną zwiedzić cały Małopolski region, a trzeba przyznać - Polska ma się czym poszczycić.

Górska piesza wędrówka po Tatrach, kopalnia soli w Wieliczce, okoliczne Parki Narodowe i najwspanialsze zamki w Małopolsce jak choćby ten w Piaskowej Skale to tylko niektóre z licznych atrakcji południowego regionu kraju. Niestety nie wszędzie można się dostać komunikacją publiczną, dlatego wspaniałą alternatywą jest wynajęcie samochodu. Spośród wszystkich dostępnych okolicznych ofert najbardziej wyróżnia się propozycja wypożyczalni samochodów Kraków-Balice. Konkurencja w tej branży jest ogromna, dlatego cena wypożyczenia pojazdu waha się - jednakże zawsze na korzyść klienta. Takie rozwiązanie jest jedną z najlepszych opcji. Nie dość, że nie drogie, a dodatkowo niezwykle wygodne.

Zobacz również