20 maj 2021

4 Zalety korzystania z samochodów służbowych dla Twojej firmy

Samochody służbowe, będące jednym z najpopularniejszych dodatków do pracy, niosą ze sobą niezliczone korzyści dla firmy i jej pracowników.

Pomimo implikacji podatkowych, pozostają one wysoko na liście do rozważenia przez pracodawców. Od oszczędzania pieniędzy po reklamę nowych możliwości, czytaj dalej, aby poznać niektóre z najlepszych korzyści płynących z inwestowania w samochody służbowe.

Oszczędzaj pieniądze dzięki samochodom firmowym

Jeśli chodzi o inwestowanie w samochody firmowe, istnieją pewne znaczące możliwości oszczędzania, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Karty paliwowe są jednym z takich narzędzi, które oszczędzają czas, pieniądze i wysiłek Twój i Twoich pracowników. Często traktowane jako karty kredytowe do płatności za olej napędowy i benzynę, karty paliwowe powinny być traktowane jako zgrabny dodatek zwiększający korzyści płynące z posiadania samochodu firmowego.

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, są potencjalne zniżki, które pochodzą z programów takich jak karta paliwowa Allstar. Często masz dostęp do tańszych taryf paliwowych poprzez uzgodnienie stałych opłat z dostawcami kart. Ale ci z was, którzy są w biznesie od dłuższego czasu wiedzą, jak frustrujące jest odzyskiwanie wydatków i podatku VAT. Karta paliwowa Allstar może skrócić czas administracji poprzez wystawienie faktury zgodnej z przepisami HMRC przy każdym zakupie. Oznacza to, że nie ma potrzeby przedzierać się przez pogniecione paragony i skomplikowane formularze podatkowe - wszystko odbywa się automatycznie.

Konserwacja floty to również sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na samochodach firmowych. A edukacja pracowników odgrywa ogromną rolę w tworzeniu wydajnej kultury, w której samochody firmowe mogą się rozwijać.

Prędkość jest częstą przyczyną marnowania paliwa i uszkodzeń pojazdów. Poproś pracowników o zwolnienie tempa i śledź to za pomocą oprogramowania do zarządzania, które jest dołączone do kart paliwowych.

Korzystny podatek, jeśli inwestujesz w pojazdy elektryczne

tesla

W miarę jak w interesach handlowych i zawodowych odchodzi się od paliw kopalnych, pojawiają się wspaniałe zachęty dla tych z Państwa, którzy wybierają samochody elektryczne jako pojazdy z wyboru.

Często największą wadą samochodów służbowych jest to, że otwierają one Twoją firmę na większą odpowiedzialność i opodatkowanie. Mianowicie, Benefit in Kind, który jest podatkiem od dodatków do pracy, aby odzwierciedlić wartość pieniężną.

Ale w przypadku samochodów elektrycznych, organy zarządzające ułatwiają życie i znoszą wiele karnych opłat dodatkowych. W tym roku samochody z napędem elektrycznym nie będą płacić podatku od samochodów służbowych w Wielkiej Brytanii.

Samochody elektryczne są również z wyjątkiem taryf miejskich, korzystają z bezpłatnego parkowania i kwalifikują się do różnych dotacji. Oznacza to, że inwestowanie w eklektyzm jest nie tylko opłacalne, ale jest otwarcie zachęcane przez decydentów.

Potencjalne możliwości budowania marki

Możesz również zrobić trochę marketingowego szumu, każąc pracownikom jeździć po mieście samochodami firmowymi.

Przeciętny kierowca w ciągu swojego życia spędzi wiele godzin na podróżach do i z pracy. Dlatego też oklejenie samochodu firmowym brandingiem może być potężnym narzędziem reklamowym dla Twojej firmy.

Ludzie są stworzeniami rutyny i twoi pracownicy są prawdopodobnie podjąć tę samą trasę do pracy każdego dnia. Widząc ten sam pojazd przez spójny okres czasu zapoznają przechodniów z Twoją marką. Dzieje się tak, ponieważ wpływasz na podświadomość, wystawiając ją na pasywne i ukryte uczenie się - proces, w którym uczysz się bez zwracania uwagi.

Nie jesteś przekonany? Pojazd z marką może wygenerować więcej dziennych wyświetleń niż billboard. A jazda po bardzo zaludnionych obszarach oznacza, że nawet najmniejsza naklejka staje się przenośną reklamą gotową do szerzenia świadomości.

Doskonałe dla morale pracowników

Być może samochody firmowe nie są już symbolem statusu, jakim były kiedyś, ale nadal stanowią świetny dodatek do pracy.

Firmy odnoszące sukcesy starają się przyciągnąć i utrzymać grupę wykwalifikowanych, oddanych pracowników. Dobry właściciel będzie szukał sposobów na zaspokojenie potrzeb i złagodzenie presji zewnętrznej, aby wydobyć ze swoich pracowników to, co najlepsze. W końcu zachęty są potężnym narzędziem promowania lojalności.

Biorąc pod uwagę niestabilne ceny paliwa i zapierające dech w piersiach opłaty ubezpieczeniowe, prowadzenie pojazdu w dzisiejszych czasach może sprawić, że zostaniesz z pustymi kieszeniami. Samochody firmowe są wyjątkowe, ponieważ chronią Twoich pracowników przed tymi kosztami, a przy okazji podnoszą morale.

Podarowanie samochodu to odważne oświadczenie woli, które pokazuje, jak wiele pracownicy dla Ciebie znaczą. Ten dowód uznania symbolizuje zaufanie i może mieć pozytywny wpływ na ich ogólną wydajność. Nie wspominając o zapewnieniu im bezpiecznego i niezawodnego sposobu podróżowania do pracy każdego dnia.

Ponadto, pokrywając wydatki na samochód, uwalniasz ich pensję, którą mogą przeznaczyć na coś bardziej osobistego. Co z kolei pozwala pracownikom czerpać więcej emocjonalnej wartości z ich pracy.

Zobacz również