21 gru 2015

Plusy i minusy wynajęcia samochodu

Wynajem samochodu jest ostatnimi czasy usługą bardzo popularną nie tylko wśród turystów, których celem podróży jest wypoczynek lub sprawy biznesowe, ale także wśród osób prywatnych. Pobudki osób prywatnych są różne. Nierzadko ludzie decydują się na wypożyczenie pojazdu w ramach samochodu zastępczego, jako alternatywę dla leasingu lub środka lokomocji dla współpracowników. Jak widać tendencje zmieniają się, ponieważ dotychczas te usługi były zarezerwowane dla zamożnych obcokrajowców zwiedzających nasz kraj. Zostało już wspomniane, że polscy obywatele decydują się na wynajem zazwyczaj, gdy osobisty samochód uległ kolizji. Zatem wypożyczony pojazd służy jako auto zastępcze.

Oczywiście, poszkodowany ma prawo ubiegać się o samochód zastępczy od firmy ubezpieczeniowej, jednak bardzo często jest to mozolny proces, podobnie jest gdy chcemy pożyczyć samochód od znajomych. Potencjalny klient wypożyczalni samochodu to nierzadko ktoś, kto miał zaplanowany urlop. Pracując w korporacji czekał na niego cały rok. Wyjazd zaplanowany, pojazd niestety odmawia posłuszeństwa.

Oczywiście w takich sytuacjach możliwy jest leasing, jednak tego typu umowa jest zbyt zobowiązująca, dlatego warto zdecydować się na wynajem długoterminowy, w którym im dłuższy termin wynajmu, tym proporcjonalnie niższa cena, jednocześnie korzystna dla obu stron. Niemniej, największą grupę wśród wynajmujących stanowią nadal goście zza granicy dla których poruszanie się komunikacją publiczną nie jest dogodną alternatywą, narażającą na stratę cennego czasu. Tu, idealną propozycją będzie wygodny, krótkoterminowy wynajem samochodu na kilka dni.

Zobacz również